A. iREM BARAN

 

Kurucu

 

1982 yılında Ankara’da doğdum. 2004 yılında Hacettepe Universitesi Ekonomi bölümünü bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yüksek lisansı yaptım. İş hayatıma profesyonel bir üretim firmasında pazarlama sorumlusu olarak başladım.

 

2007 yılında Amerika’ya giderek San Diego, California Üniversitesinde Accelerated Marketing eğitimi aldım. Aynı dönemde Dale Carnegie Enstitüsünde verilen profesyonel iş yaşamına yönelik “How to Influence others and Win friends at work” isimli programı iki üstün performans ödülü ile bitirdim. Türkiye'ye geri döndüğümde çalışma hayatıma aile şirketimizde devam ettim. Yöneticilik kariyerim boyunca pazarlama, üretim işletmelerinde ve  sistemlerinde kalite ve dış ticaret alanlarında çalıştım.

 

Profesyonel kariyerim süresince birisi kendimin, 2 üstün yetenekli çocuk yetiştirdim. Bu süreçte kendi çocukluk yıllarımdan gelen çocuk sevgisi katlanarak büyüdü. Çocuk gelişimi, üstün yetenekli çocukların yetiştirilmesi ve uygun ebeveynlik yaklaşımları  alanlarında sayısız yayın okuma ve eğitim alma fırsatım oldu. Positive Parenting, Montessori gibi pek çok farklı akımda ebeveynlik yaklaşımlarını deneyimledim. Oğlumu yetiştirme sürecimde tüm eğitmen ve çocuk gelişimci çevremin de ısrarı ile çocuklar için daha profesyonel bir şeyler yapmaya karar verdim. Popcorn Kids, bu amaçla kurulmuş bir yol benim için. Bu yolculukta bana eşlik eden tüm çalışma arkadaşlarıma ve siz, çocuğunu düşünen kullanıcılarımıza teşekkür ederim…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ahmet BARAN

 

Üretici

 

1973 Ankara'da doğdu. 1991 yılında TED Ankara Kolejini bitirdikten sonra ODTU de Jeoloji bölümünde eğitimine devam etti. Daha sonra meslek değişikliği kararı ile Hacettepe Üniversitesi İİBF’den mezun oldu. 1991 yılından beri profesyonel iş hayatının içerisinde üretici olarak bulunuyor. İş hayatı boyunca pek çok yeniliğe ve buluşa kendi imzasını atarak sayısız başarılı yatırım yönetti. Küçük bir iş yerinden üretken bir işletme inşaa etti. Üretimde kullandığı makinelerin bir kısmını kendisi tasarladı. Yerli üretici olarak iş hayatı boyunca yerli yatırımcıyı ve üreticiyi desteklemek üzere hareket etti. Mecbur olmadığı hiçbir yatırımı ithal etmedi. İnsan odaklı ve insana kıymet veren bir yönetim anlayışı ile entegre bir fabrikanın işvereni olarak çalışma hayatına hala Baran AŞ’de devam ediyor.

 

Bugün; tamamen yerli sermaye ile çocuk sağlığı ve güvenliğini birinci sırada tutan, tasarımı ekibimiz tarafından gerçekleştirilmiş, kolay montajlı ve çocuk dostu ürünlerimizi Popcorn çocukları için üretiyor.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR